Befejeződött az asroma.hu 2016-17-es szezon szavazása

Múlt héten indítottunk egy szavazás, mert kíváncsiak voltunk, hogy Ti hogyan láttátok a Roma elmúlt szezonját.

Egy hét alatt összesen 396 szavazat érkezett, melyekből kiderült, hogy szerintetek kik, mik voltak a szezon legjobbjai, illetve a legnagyobb csalódás.

1. Ki volt a 2016-17-es szezon legjobb játékosa?

Itt nem volt kérdés, hogy a szezon legjobb játékosa Radja Nainggolan, aki a szavazatok 69,8%-át kapta (277 szavazat). A belga játékos élete legjobb szezonját futotta a Romával. Az új posztját szemmel láthatóan hamar megszokta és jól megszerette, amit 11 gólja is mutat, amivel a házi góllövőlista 3. helyét szerezte meg.

A második helyen Edin Dzeko zárt 20,2%-kal (80), a harmadikon pedig Daniele De Rossi 3,5%-os eredménnyel (14).

2. Melyik volt a 2016-17-es szezon legszebb gólja?

Itt volt a legszorosabb a verseny, hiszen 4 gól is 10 szavazaton belül végzett. Az első helyen végül Radja Nainggolan, az Inter elleni 1:3-ra végződött találkozó első gólja végzett 20,2%-kal (80).

A második helyen 1 szavazattal lemaradva az elsőtől Stephan El Shaarawy a Juventusnak lőtt gólja végzett 19,9%-kal (79), a harmadik 18,7%-os szavazati aránnyal (74) Emerson Palmieri Villarreal elleni bombája lett. A kiélezett verseny miatt érdemes még megjegyezni a negyedik helyen végzett gólt is, ami Nainggolan Internek lőtt második gólja lett 18,2%-kal (72).

3. Melyik volt a 2016-17-es szezon legjobb mérkőzése?

Itt sem volt kérdés, hogy melyik meccs végez az élen, mert majdnem a szavazatok felét megszerezve, végül a Roma-Juventus lett az első 44,9%-kal (178). A második helyen a Villarreal lelépése végzett 17,2%-kal (68), a harmadikon a Napoli idegenbeli legyőzése 12,6%-kal (50).

A Juventus elleni teljes meccs innen letölthető, vagy akár újranézhető:

AS Roma - Juventus 3:1

4. Ki volt a 2016-17-es szezon legjobb igazolása?

Nem született ennél egyértelműbb eredmény, mint az, hogy ki volt a legjobb igazolás. Pedig a szezon elején kevesen gondolták volna, hogy az elvileg tölteléknek érkező, a szezon elején kevesebb lehetőséget kapó Fazio végül előbb alapemberré, majd meghatározó tagjává válik a Roma védelmének. Attól pedig eltekinthetünk, hogy januárban volt egy kisebb hullámvölgye...

Fazio a szavazatok 80,3%-át kapta meg, ami 318 szavazat. A második Bruno Peres lett 7,3%-kal (29), a harmadik pedig Alisson 6,3%-kal (25).

5. Ki volt a 2016-17-es szezon meglepetése?

Szoros versenyben dőlt el az első hely sorsa Emerson és Dzeko között, végül előbbi nyert. A fiatal játékos, aki az olasz válogatottba is meghívót kapott, a szavazatok 41,2%-át, 163 szavazatot kapott, míg Dzeko, aki idén megmutatta, hogy mi is a dolga egy középcsatárnak, 38,1%-kal és 151 szavazattal végzett a második helyen. A 3.-4. helyeken Fazio és Paredes osztoznak 9,8%-9,6%-kal, 39-38 szavazattal.

6. Ki volt a 2016-17-es szezon csalódása?

Sajnos volt kiből válogatni, nem egy játékos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, de egy valaki magasan kiemelkedett a szavazataitok alapján, az pedig nem más, mint Thomas Vermaelen. A belga védő a szavazatok 55,6%-át kapta (220), a második helyen Bruno Peres végzett 19,9%-kal (79), a harmadik pedig Gerson lett 11,4%-kal (45). Iturbe is kapott 43 szavazatot.