Az 1982-83-as bajnokság

Serie A, 28. forduló
1983. május 1.

A 28. fordulóban tehát Roma-Avellino és Juventus-Inter. Az Olimpicóban Prohaska helyett Chiericót nevezi a kezdőcsapatba Liedholm. Ahogy az várható, hazai rohamokkal kezdődik a mérkőzés. Előbb Chierico, majd Ancelotti és Falcao próbálkoznak távoli lövésekkel, de mindegyik kísérlet célt téveszt. A gólra 38 percet kell várni. 28 méterre a vendégek kapujától szabadrúgáshoz jut a Roma. Falcao áll a labda mögé és remekül csavar a bal felső sarokba. 1-0. Majd a szokásos gólörömével kiszalad a Curva Sudhoz. A szünetben megkérdezik tőle, hogy a bajnoki címet jelentő gólt lőtte-e, de a brazil erről még nem akar hallani: Még kicsit korai lenne erről beszélni. A lényeg, hogy most nyerjünk." Mindeközben Torinóban 2-1-re a vendég Inter vezet, ha így marad az eredmény, a Roma ünnepelhet. A második játékrész elején Vignola egy szabadrúgással ráijeszt a római szurkolókra, lövése a felső lécen csattan. A másik oldalon Nela remek kiugratásával Falcao tör kapura, elfektet egy védőt, majd 10 méterről tüzel, de Tacconi jól zárja a sarkot. Majd az 56. percben végleg eldől a 2 bajnoki pont sorsa. Egy szép támadás végén Falcao gurítja hátra a labdát Di Bartolomei elé, aki 20 méterről, kapásból a jobb alsó sarokba bombáz. 2-0. A kapitány néhány lépés után térdre rogy, két kezét ökölbe szorítva és magasba emelve ordítja az égbe boldogságát. Szinte ugyanebben a pillanatban a Torinóban az Inter tovább növeli az előnyét és már 3-1-re vezet. Rómában elkezdődnek az első utcai felvonulások, s a stadionban is már mindenki mint bajnokcsapatot ünnepli a Romát. De a Juventus csak nem adja fel és még egy utolsó rohamot indít. Előbb Platini révén szépítenek, majd tíz perccel a vége előtt Bettega góljával egyenlítenek is. Viszont a Roma nyer, így a forduló végén, két játéknappal a vége előtt, négy pontra nő a Liedholm csapat előnye. A torinói mérkőzés krónikájához még hozzátartozik, hogy a találkozó előtt a hazaiak néhány szurkolója kövekkel megdobálja az Inter játékosait szállító buszt, és több játékos is megsérül a támadás során.

ROMA-AVELLINO 2-0
ROMA: Tancredi, Nappi, Vierchowod, Righetti, Falcao, Nela, Chierico, Ancelotti, Iorio, Di Bartolomei, B.Conti. Edző: Liedholm.
AVELLINO: Tacconi, Osti, Ferrari, Vailati (55' Skov), Favero, Di Somma, Centi (81' Malaman), Tagliaferri, Barbadillo, Vignola, Limido. Edző: Veneranda.
Játékvezető: Vitali (Bologna).
Gólszerző: 38' Falcao, 56' Di Bartolomei.
Sárga lap: Limido.
Szögletarány: 12-3.
Nézőszám: 55 000.
Megjegyzés: hűvös idő, az egész meccs alatt eső.