Az 1982-83-as bajnokság

Serie A, 5. forduló
1982. október 10.

Fontos mérkőzésen sikerül nyernie a Romának a bajnokság 5. fordulójában. Nápolyba látogat a Liedholm legénység, amely hagyományosan nehéz pályának számít a fővárosi csapatnak és Liedholmnak egyaránt. A svéd mester még sohasem nyert edzőként a déli városban, a Roma pedig 11 év óta nyeretlen. A mérkőzés elején úgy tűnik, hogy folytatódik a rossz sorozat, hiszen alig telik el egy perc a mérkőzésből, amikor egy szöglet után Citterio fejel a kapu elé és az ott álló Pellegrini szintén fejjel szerez vezetést a hazai csapatnak. De a Roma nem törik össze a góltól, sőt, hamar átveszi a játék irányítását. Ezúttal remekül játszanak a farkasok és több lehetőséget is kidolgoznak a déliek kapuja előtt. A 33. percben meg is lesz az eredménye: Prohaska a jobb oldalról, a szögletzászló közeléből végez el egy szabadrúgást, laposan középre lövi a labdát, Iorio érkezik a leggyorsabban és a kapu jobb alsó sarkába bombáz. A második félidőben már kérdéses sem lehet a meccs alakulása, a Roma hengerel. Az egész csapat kiválóan játszik, talán csak a brazil Falcao halványabb valamivel a többieknél. A 65. percben Maldera ível középre az ötös vonalának magasságából és Nela magasra ugorva bólint a léc alá. A vezetés után is a vendégek játszanak veszélyesebben és 12 perccel a vége előtt végleg eldöntik a mérkőzést. Pruzzo gurít laposan a tizenegyes ponttól Chierico elé, akinek futtából leadott lövésébe Ferrariónak még sikerül beleérnie. A védőn irányt változtatott lövés a kapufán csattan, de Chierico eszmél a leggyorsabban és a kipattanó labdát az ötös sarkáról a kapuba bikázza.
Liedholm mester elégedetten nyilatkozik a 90 perc után: "Szerencsére a fiúk nem sokat gondoltak a Napoli elleni hosszú idő óta tartó negatív szériára és a rossz kezdés ellenére remekül játszottak. Az első 20-25 percben egy nagyon jó Napolit láttam a pályán, de utána a nagyszerű játékunknak köszönhetően teljesen kialudtak. Régóta nem játszottunk ilyen jól és külön öröm, hogy vesztes állásból fordítottunk."
A riválisok közül a Sampdoria újra nyer a Catanzaro ellen, míg a Juventusnak Firenzében sikerül értékes 2 pontot szereznie Brio góljának köszönhetően. A Verona is folytatja jó sorozatát, ezúttal az Avellinónak rámolnak be 3 gólt. A táblázat élén a Roma és a Sampdoria állnak 8-8 ponttal a 7 pontos Pisa és a 6 pontos Juventus, Inter, Torino és Verona előtt.

NAPOLI-ROMA 1-3