Az 1982-83-as bajnokság

Serie A, 30. forduló
1983. május 15.

1983. május 15. Egy másik dátum, amit valószínuleg sohasem felejtenek majd el Rómában. Az egy hete tartó ünneplés csúcsa. Egy hete ugyanis Róma ünnepel. Az utcákon minden nap kocsisorok tülkölnek, zászlókkal és sálakkal felszerelt szurkolók énekelnek. A római emberek fantáziája határtalan. A város teljesen-bordó-sárgába öltözik. Nincsen utca, nincsen ház, nincsen ablak, amiben nem lenne valami AS Romával kapcsolatos. Fák, falak, utcák, kirakatok, boltok vannak bordó-sárgára festve. A város egyik populáris kerületében, Testaccióban egy hatalmas, több méteres zebrát építenek, ami aztán hirtelen az egyik pillanatban kigyullad és elég. Csak az utolsó pillanatokban mondtak le arról a tervről, hogy az egész Colosseumot is betekerik egy hatalmas, a csapat színeivel díszített zászlóba.
A hét napja tartó ünneplés után elérkezik a gálamérkőzés. A találkozó előtt Róma polgármestere egy kis anyafarkasról készült szobrot ajándékoz a meghatott Dino Viola elnöknek. A mérkőzésnek már igazából nincsen jelentősége sem a Roma, sem pedig a Torino számára. Így aztán nyári hőségben, zsúfolásig megtelt lelátók előtt (már reggel 10 órakor tömegek akartak bejutni), fantasztikus hangulatban a két csapat felszabadultan, sémák és igazi taktikai fegyelem nélkül játszik egy látványos mérkőzést. A 20. percben Corradini teríti le Bruno Contit a büntetőterületen belül. A letett labda mögé Pruzzo áll és higgadtan, laposan gurít a kapu jobb alsó sarkába. 1-0. Tizenöt perccel később újabb gólnak örül a publikum. Egy Falcao - Conti - Falcao kényszerítőzés után a brazil 25 méterről lapusan gurítja a labdát a kifutó Terraneo kapus mellett a hálóba. Pazar gól és 2-0. A második félidőben pályára lép a veterán Superchi kapus és az egész évben sérült Giovannelli is. A 82. percben pont a nemrég beállt hálóőr csak beleütni tud egy távoli lövésbe, majd az érkező Hernandez közelről az üres kapuba pofozza a Torino szépítő gólját. 2-1. De ezzel még nincs vége. Az idény utolsó gólját ugyanis Bruno Conti lövi. Ancelotti kiugratása után az apró szélső a tizenhatos bal oldali részéről, éles szögből, minteg 13-14 méterről, külsövel nagy erővel bombáz laposan a kapu jobb alsó sarkába, majd rohan ki a közönségéhez. 3-1. A lefújás után még percekig a pályán ünnepelnek a játékosok, egy hatalmas trikolór lobogóval több tiszteletkört is futnak. A városban pedig még napokig tart a fieszta.

ROMA-TORINO 3-1
ROMA: Tancredi (56' Superchi), Nela, Vierchowod, Ancelotti, Falcao, Maldera, Iorio (75' Giovannelli), Prohaska, Pruzzo, Di Bartolomei, B.Conti. Edző: Liedholm.
TORINO: Terraneo (78' Copparoni), Corradini, Beruatto, Ferri, Danova, Galbiati, Torrisi, Dossena, Selvaggi, Hernandez, Borghi (46' Comi). Edző: Bersellini.
Játékvezető: Bianciardi (Siena).
Gólszerző: 20' Pruzzo (büntetőből), 35' Falcao, 37' Hernandez, 86' B.Conti.
Szögletarány: 5-5.
Nézőszám: 68 909.
Megjegyzés: meleg, napos idő, jó talajú pálya.