Az 1982-83-as bajnokság

Serie A, 20. forduló
1983. február 20.

Az előző hétvégén Olaszország harmadik EB selejtező mérkőzésén 1-1-es döntetlent játszik Ciprus ellenfeleként. A találkozón a Romát Carlo Ancelotti képviseli. Hasonló meglepetésre készül a Napoli is a 20. fordulóban. Az első veszélyt egy hazai szöglet jelenti, ami a felső lécen csattan. De a vendégek nem ijednek meg a listavezetőtől és bátran kezdenek idegenben is. Egy szöglet után Diaz fordul le a védőjéről és 7 méterről tüzel, de Tancredi a helyén van. Nem sokkal később Criscimanni távoli lövését védi biztosan a Roma kapusa. A 13. percben azonban már ő is tehetetlen. Egy remek kiugratás után Diaz tör be a tizenhatoson belűre és a kifutó Tancredi mellett a hálóba gurítja a labdát. 0-1. Ezután viszont hengerel a hazai csapat. Előbb Di Bartolomei távoli bombáját a levegőben úszva hárítja Castellini, majd ismét a kapitány próbálkozik szabadrúgással, Pruzzo a kapu előtt még beleér, de a kékek kapusa óriási bravúrral lábujjheggyel ment. Az egyenlítő gól a levegőben lóg. A 31. percig kell rá várni. Prohaska ível egy szabadrúgást a tizenhatos jobb oldali sarkának előteréből a tizenegyes ponthoz, Nela robban be és remek fejessel egyenlít. 1-1. Tíz perccel később a mérkőzés egyik fordulópontja. Celestini-Diaz összjáték végén az argentin játékos hat méterre a kaputól nagy helyzetben Tancredibe lövi a labdát. A másik oldalon Maldera 22 méteres lövése egy védőről pontosan Ancelotti elé vágódik, a középpályás 15 méterről kapásból tüzel, és bombagólt ragaszt a kapu felső sarkába. 2-1. A második játékrészben már kérdéses sem lehet a mérkőzés kimenetele, a Roma sziporkázik. Falcao átadása után Di Bartolomei 30 méterre a kaputól lövésre szánja el magát és lapos bombája a bal alsó sarokban köt ki, Castellini csak beleérni tud a lövésbe. 3-1. Pruzzo fejjel veszélyeztet, de a nápolyiak kapusa magabiztosan hárít. Valamivel több, mint egy óra telik el a találkozóból, amikor ismét gólt láthat a publikum. Ezúttal is Di Bartolomei a főszereplő. Conti gurít le neki egy szabadrúgást és a kapitány 28 méterről iszonyatos erővel bombázza a labdát a kapu jobb oldalába. 4-1. Tíz perccel később Pruzzo is betalál. Falcao teszi ki a bal oldalra Prohaskához, az osztrák középre gurít, a kétszeres gólkirály pedig kapura perdíti a labdát. Castellini először még hárít, de a lövés kipattan és Pruzzo másodszorra már nem kegyelmez. 5-1. A végén Marino egy távoli lövéssel még szépít, így alakul ki az 5-2-es végeredmény.
A forduló nagy meglepetését az Avellino okozza, aki kiüti a bajnoki címes álmokat szövögeto Veronát. A kék-sárgák ezzel a vereséggel maradnak ugyan a második helyen, de hátrányuk a Romával szemben már 5 pont. Az Inter hazai pályán kap ki simán a Torinótól, a Juventus viszont 3-0-ra veri a Fiorentinát.

ROMA-NAPOLI 5-2
ROMA: Tancredi, Nela (76' Nappi), Vierchowod, Ancelotti, Falcao, Maldera, B.Conti, Prohaska, Pruzzo (85' Chierico), Di Bartolomei, Iorio. Edző: Liedholm.
NAPOLI: Castellini, Marino, Citterio, Ferrario, Krol, Celestini, Vagheggi (61' Dal Fiume), Vinazzani, Criscimanni (52' Scarnecchia), Diaz, Pellegrini. Edző: Pesaola.
Játékvezető: Agnolin (Bassano del Grappa).
Gólszerző: 13' Diaz, 31' Nela, 43' Ancelotti, 50' Di Bartolomei, 62' Di Bartolomei, 71' Pruzzo, 76' Marino.
Sárga lap: Vagheggi, Celestini, Vinazzani, B.Conti.
Szögletarány: 6-4.
Nézőszám: 62 526.
Megjegyzés: szép idő, jó talajú pálya.

Osztályzatok (Roma-Napoli 5-2)