Az 1982-83-as bajnokság

Serie A, 17. forduló
1983. január 23.

Január 23-án a bajnokság első két helyén álló csapat játszik egymással a Bentegodi stadionban, azaz Verona-Roma. A vendégeknél eltiltás miatt hiányzik a karmester Falcao, míg a hazai csapatnál magas láz miatt a kapus Garella. Előbbit a fiatal Valigi helyettesíti, míg a veronai hálóőrt Torresin, aki ezen a mérkőzésen mutatkozik be az élvonalban. Mégpedig nem is akárhogy. Egy perc sem telik el a mérkőzésből, amikor Volpati 17 méteres, bal alsó sarokba tartó lövését védi remek vetődéssel Tancredi. A másik oldalon a hazaiak ifjú kapusa bizonyítja kiváló reflexeit, amikor Valigi 14 méterről leadott bikáját sikerül szögletre ütnie. A Roma támad többet, hamar döntésre akarják vinni a dolgot, a Verona inkább csak kontratámadásokkal próbálkozik. Egy remek támadás végén Pruzzo fejesét a felső léc segítségével hárítja Torresin. Nem sokkal késobb Di Bartolomei indítja remekül Contit, a szélső az alapvonalról középre gurítja a labdát, Pruzzo érkezik, de a kapus ezúttal is bravúrral ment. Alig telik egy néhány perc és ismét a rómaiak csatára és a hazai hálóőr párbajozik, ezúttal is a kapus nyer: Pruzzo fejesét sikerül szögletre ütnie. A 27. percben azonban már Torresin sem segíthet. Egy bal oldali beadást követően Marangon fejeli fel a labdát a levegőbe, a kapus kifut és kiöklözi a játékszert, de pont a tizenhatos előtt érkező Ioriohoz, aki kapásból a kapura emel, a kétségbeesetten visszafutó portás már csak beljebb tudja segíteni a labdát. Remek góllal szerez vezetést a Roma. Sokáig azonban nem örülhetnek a vendégek, mert két perccel késobb már egyenlít is a Verona. Fanna gurítja középre a labdát a bal oldalról és a középen érkező Penzo néhány lépésről laposan a kapuba vágja a hazaiak egyenlítő találatát. A félidő vége előtt mindkét kapu előtt adódik egy-egy lehetőség. Előbb Penzo fejesét védi Tancredi, majd a másik oldalon Di Bartolomei elemi erejű szabadrúgása csattan a jobb kapufán. A második játékrész is lüktető, élvezetes játékot hoz, a két csapat bizonyítja, hogy nem véletlenül állnak a tabella élén. A legnagyobb helyzet a hazaiak előtt adódik, a csereként beállt Sella egy beadás után 3 méterről lőhet a félig üres kapuba, de Tancredinek óriási bravúrral sikerül hárítania. Az eredmény azonban marad az 1-1, a Roma ismét vezetett, de már sokadszorra nem tudta megtartani előnyét.
A bajnoki tabellán nem történik változás az élen, hiszen a Juventus és az Inter döntetlent játszanak. A torinóiak a Cesena vendégeként érnek el 2-2-t, míg az Inter Genovában játszik 0-0-át a Sampdoriával.

VERONA-ROMA 1-1
VERONA: Torresin, Oddi, Marangon, Volpati, Spinosi, Tricella, Fanna, Sacchetti, Guidetti, Dirceu, Penzo (65' Sella). Edző: Bagnoli.
ROMA: Tancredi, Nela, Vierchowod, Ancelotti, Valigi, Maldera, B.Conti, Prohaska, Pruzzo, Di Bartolomei, Iorio. Edző: Liedholm.
Játékvezető: Bergamo (Livorno).
Gólszerző: 27' Iorio, 29' Penzo.
Sárga lap: Fanna, Marangon, Pruzzo.
Szögletarány: 4-8.
Nézőszám: 41 514.
Megjegyzés: a tribünön helyet foglalt az olasz szövetségi kapitány Bearzot és segítője Maldini. Változékony idő.

Osztályzatok (Verona-Roma 1-1)