Az 1982-83-as bajnokság

Serie A, 12. forduló
1982. december 12.

A hétközi UEFA Kupa mérkőzésen a Roma 2-0-ra nyer az 1.FC Köln ellen és így kiharcolja a továbbjutást. Vasárnap, a táblázaton a mindössze egy pontra lemaradt Inter érkezik Rómába. A mérkőzést a vendégek kezdik jobban és az első helyzeteket is a kék-feketék dolgozzák ki Tancredi kapuja előtt. Hanzi Muller a kapufát találja el, és Altobelli, valamint Bini is kecsegtető lehetőségeket szalasztanak el. A 34. percben aztán fordul a kocka. Vagy 28-30 méterre az Inter kapujától szabadrúgáshoz jut a hazai csapat. Di Bartolomei és Falcao állnak a labda mögé. Falcao fut neki, úgy tesz mintha középre akarna ívelni fejére, de az utolsó pillanatban mégis kapura nyesi a labdát, ami a meglepett, mozdulni sem tudó Bordon mellett, a sorfalt megkerülve a bal alsó sarokban köt ki. 1-0. A szünetben a gólszerző nehéz mérkőzésről beszél: "Remekül megszervezték a védekezésüket és a kontráik veszélyesek. Nagyon oda kell figyelnünk."
A második játékrészben már csak a hazaiak vannak a pályán. Az Internek nem sikerül újabb helyzeteket kidolgoznia, míg a Roma sorra dolgozza ki a lehetőségeket. Iorio 10 méteres lövését védi bravúrral Bordon, majd Pruzzo fejesénél is a helyén van az Inter portása. A 22. percben aztán eldől a mérkőzés. Egy remek ellenakció fut a pályán. Conti indítja Nelát, a védő elviharzik a jobb oldalon, majd a tizenhatos magasságában laposan középre gurítja a labdát. Iorio igazít rajta egyet, majd 14 méterről hatalmas lövést zúdít az Inter kapujára. Bordon kapus csak beleérni tud a lövésbe, le a labda így is a kapuban köt ki. 2-0. Az utolsó előtti percben egy bal oldali beadás után egy szép, előrevetődő fejessel Altobellinek még sikerül szépítenie, de a Roma győzelme már nem forog veszélyben. A találkozó végén megkérdezik Falcaotól, hogy ezután a győzelem után mit lát a Roma jövőjében, mire a brazil csak ennyit válaszol: "Egy Avellino elleni mérkőzést. Mindig csak az éppen előttünk álló 90 percre gondolunk."
Az Inter tehát lemarad a táblázaton, a Verona viszont nyer hazai pályán a Torino ellen, így továbbra is tartja a lépést, és a Juventus is 3-1-re veri a Catanzaro együttesét és feljön a harmadik helyre.

ROMA-INTER 2-1
ROMA: Tancredi, Nela, Vierchowod, Ancelotti, Falcao, Maldera (81' Nappi), Iorio, Prohaska, Pruzzo, Di Bartolomei, B.Conti. Edző: Liedholm.
INTER: Bordon, Bergomi, Baresi, Oriali, Collovati, Bini (81' Pellegrini), Bagni, Muller, Altobelli, Beccalossi (46' Bergamaschi), Marini. Edző: Marchesi.
Játékvezető: Bergamo (Livorno).
Gólszerző: 34' Falcao, 67' Iorio, 88' Altobelli.
Sárga lap: Ancelotti, Baresi, Marini.
Szögletarány: 5-6.
Nézőszám: 64 902.
Megjegyzés: borús idő, a második félidőben kisebb esővel.