Az 1982-83-as bajnokság

Serie A, 7. forduló
1982. október 24.

A hetedik játéknapon a Roma és a Juventus végre összemérhetik erejüket. Mindketten a hét közepén kupamérkőzést játszottak, a Juventus a Standard Liege vendégeként ért el 1-1-es döntetlent a BEK-ben, míg a Roma Pruzzo büntetőjével verte 1-0-ra a Norköpping csapatát. A mérkőzés természetesen nagyon fontos, főleg a már két pont hátrányban lévő torinóiak számára. Az első félidőben a vendég fővárosiak igazi iskolafocit mutatnak be, s a hazai publikum mindezt néma csöndben szemléli. A vezetést már az 5. percben megszerzi a Roma. Maldera kap remek labdát Contitol, a védő középre ível, és a tizenhatoson belül álló Chierico laposan Zoff kapujába lő. A szünetben a Juventus elnöke, Boniperti az öltözőbe siet és feltüzeli a csapatát: "Ébredjetek már fel, vagy bajok lesznek!". A zebrák a második félidőre jóval elszántabban jönnek ki, a Roma viszont mintha megzavarodna a nagy lehetőségtől, hogy nyerni tud Torinóban. Négy perc telik csak el a játékrészből, amikor Tardelli gurítja a kapu elé a labdát és az érkező Platini két lépésről, lesről a kapuba pofozza. A játékvezető meglepetésre (vagy talán nem is annyira...), érvényesíti a találatot. Hat perccel később Boniek passzol Scireához, aki nem kegyelmez a vendégeknek. 2-1 a Juventus javára. A találkozó hátralévő részében már nem változik az eredmény, amit a hazaiak nem igazán érdemelnek meg. A vendégeknél ezúttal is szürkébben játszik a VB óta eltelt meccseken még fáradtnak tűnő Falcao. Igazából csak akkor hívja fel magára a figyelmet, amikor a lefújást követően előbb látványosan összeveszik, majd majdnem összeverekedik a Juve egyik vezetőjével, Giulianóval. Az öltözőkben Liedholm nem kertel és kijelenti, hogy az első gólnál Platini egyértelműen lesen állt. A vereség ellenére a Roma emelt fővel távozik a riválisa otthonából, bár az a negatívum, hogy nyertes állásból nem képes a végén megnyerni a mérkőzést, még többször elő fog fordulni vele az idény során.
A farkasok torinói vereségét kihasználja a Verona, aki hazai pályán gyűjti be a két pontot a Catanzaro ellen és utoléri az élen álló fővárosiakat. Mögöttük a táblázaton egy ponttal lemaradva a Juventus és a Torino áll, két pont hátránnyal pedig az Inter, a Sampdoria, az Udinese és a Pisa.

JUVENTUS-ROMA 2-1
JUVENTUS: Zoff, Gentile, Cabrini, Furino, Brio, Scirea, Bettega, Tardelli, Rossi (76' Prandelli), Platini (78' Bonini), Boniek. Edző: Trapattoni.
ROMA: Tancredi, Nela, Vierchowod, Di Bartolomei, Falcao, Maldera, Chierico, Prohaska, Pruzzo, Valigi, B.Conti. Edző: Liedholm.
Játékvezető: D'Elia (Salerno).
Gólszerző: 5' Chierico, 49' Platini, 55' Scirea.
Sárga lap: Vierchowod, Furino, Boniek, B.Conti.
Szögletarány: 3-4.
Nézőszám: 46 180.
Megjegyzés: őszi idő, az eső miatt nehéz talajú pálya.